Apple znów na drugim miejscy na rynku smartfonów

opublikowano: 29-10-2021, 09:30

W trzecim kwartale Apple dostarczyło 50,4 mln smartfonów, co pozwoliło mu wrócić na drugie miejsce w globalnym rankingu, poinformowała firma badawcza IDC.

Samsung Electronics niezmiennie jest globalnym liderem rynku smartfonów. Choć dostarczył ich w trzecim kwartale o 14 proc. mniej niż rok, to było ich aż 69 mln. Południowokoreański koncern ma 20,8 proc. udziału w rynku. Awans Apple w rankingu to zasługa zwiększenia dostaw o ponad 20 proc., największego w branży. Amerykańska spółka zwiększyła udział w rynku do 15,2 proc. Na trzecie miejsce spadło Xiaomi, które dostarczyło w minionym kwartale 44,3 mln smartfonów, 4,6 proc. mniej niż rok wcześniej. Chińska spółka ma 13,1 proc. udziału w globalnym rynku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Z danych IDC wynika, że globalne dostawy smartfonów spadły w trzecim kwartale o 6,7 proc. do 331,2 mln sztuk. Analitycy przypisują to głównie problemom z łańcuchami dostaw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, gadgets.ndtv.com

Polecane