Blair: Nadzieja na koniec subwencji rolnych do 2010

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-07-2005, 19:32

Brytyjski premier Tony Blair wyraził w piątek nadzieję, że subwencje dla eksportu produktów rolnych zostaną wyeliminowane do roku 2010; podkreślił też, że porozumienie w kwestii Afryki stanowi postęp.

Brytyjski premier Tony Blair wyraził w piątek nadzieję, że subwencje dla eksportu produktów rolnych zostaną wyeliminowane do roku 2010; podkreślił też, że porozumienie w kwestii Afryki stanowi postęp.

Na konferencji prasowej kończącej szczyt G-8 (siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw i Rosji) gospodarz spotkania wyraził niezadowolenie, że nie ustalono terminu zakończenia subsydiowania eksportu produktów rolnych. Blair wyraził nadzieję, że stanie się to na spotkaniu ministrów handlu w grudniu w Hongkongu.

Nawiązując do uzgodnienia podczas szczytu G-8 pomocy dla Afryki Blair podkreślił, że afrykańskie problemy mogą rozwiązać jedynie "energiczne afrykańskie władze".

Państwa G-8 podjęły decyzję o zwiększeniu publicznej pomocy rozwojowej dla Afryki o 50 mld dolarów, anulowaniu długu dla najuboższych państw, z których 14 znajduje się na Czarnym Lądzie, oraz powszechnym dostępie do leczenia AIDS, zapowiedziały też utworzenie nowych sił pokojowych dla Afryki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu