Bloomberg: banki nie znalazły chętnych na papiery dłużne KKR

opublikowano: 25-07-2007, 19:43

Wynajęte przez fundusz Kohlberg Kravis Roberts & Co. (KKR) banki nie zdołały uplasować na rynku papierów dłużnych wartości 5 mld GBP (10 mld USD). Środki z ich sprzedaży miały posłużyć do  przejęcia wykupu lewarowanego Alliance Boots, największej brytyjskiej sieci aptek.

Według anonimowych źródeł agencji Bloomberg, osiem  banków, które miały je uplasować na rynku, same obejmą uprzywilejowane papiery dłużne funduszu. W celu sprzedaży papierów podporządkowanych o wartości 1,75 mld GBP zamierzają podwyższyć ich oprocentowanie.

KKR nie znalazł chętnych na papiery dłużne z powodu wzrostu obaw inwestorów wywołanych rekordową skalą niespłacalności długów hipotecznych w USA.

- To duże ostrzeżenie. Po raz pierwszy kupujący spółkę z FTSE 100 nie jest w stanie sprzedać papierów dłużnych służących do sfinansowania transakcji - powiedział Stephen Mostyn-Williams, szef spółki Smwlaw, zajmującej się doradzaniem firmom zamierzającym przeprowadzenie wykupu lewarowanego.

W ciągu ostatnich pięciu tygodni co najmniej 35 firm zrezygnowało lub zmieniło parametry emisji papierów dłużnych w związku z koniecznością zaoferowania wyższych rentowności. Chrysler zrezygnował w środę ze sprzedaży papierów dłużnych o wartości 12 mld USD. Pozyskane środki miały być wykorzystane do sfinansowania przejęcia spółki przez Cerberus Capital Management.
MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bloomberg: banki nie znalazły chętnych na papiery dłużne KKR