Blue chipy tanieją po 10 proc.? "Znakomita okazja do zakupów"

Tomasz Tarczyński, prezes Opoka TFI, uważa że trzęsienie ziemi na różnych aktywach potrwa dłużej niż jeden dzień, ale w przypadku części z nich będzie to doskonała okazja do tanich zakupów.

- Wydaje nam się, że dyslokacja na różnych aktywach finansowych będzie trwała dłużej niż jeden dzień. I w przypadku części rynków, jak np. największe spółki na rynku polskim, stanowi znakomitą okazję do zakupów - uważa Tomasz Tarczyński.

Zobacz więcej

Tomasz Tarczyński, prezes Opoka TFI Grzegorz Kawecki, Puls Biznesu

O godz. 10.00 WIG20 spadał o 6 proc., pod kreską były wszystkie najbardziej płynne spółki, a największe straty - po 8-9 proc. - notowały LPP, BZ WBK, PKO BP, mBank.

Tomasz Tarczyński twierdzi, że najbardziej zaskakujący nie jest sam brexit, ale podejście do niego rynków finansowych w ostatnich dniach i godzinach przed głosowaniem  i nieskrępowana sekwencja wzrostów trwająca do samego końca. 

- Teza o tym, że rynki są efektywne po raz kolejny nie wytrzymuje krytyki w zderzeniu z rzeczywistością - dodaje prezes Opoka TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Blue chipy tanieją po 10 proc.? "Znakomita okazja do zakupów"