Borzestowski nie jest jedyny

KAJ
opublikowano: 22-04-2010, 00:00

W sieci są już trzy serwisy

W sieci są już trzy serwisy

zakupów grupowych.

Najnowszy to dzieło znanych

inwestorów niemieckich.

W poniedziałek oficjalnie ruszył serwis Gruper założony m. in. przez Marka Borzestowskiego, twórcę Wirtualnej Polski. To platforma zakupów grupowych w internecie, oferująca zniżki do restauracji, kin, spa.

— Jesteśmy pierwsi na polskim rynku. Czekamy na naśladowców — deklarowali twórcy Grupera.

Pierwsi nie byli, bo wcześniej wystartował FastDeal z siedzibą w Sanoku. Na dodatek wczoraj swój serwis odpalił CityDeal, zbudowany na funduszach trzech braci z Niemiec, którzy zaszczepili go już w kilkunastu krajach.

— Pracujemy nad tym, by lada chwila wystartować w kilkunastu miastach w Polsce —zaznacza Marcin Szałek, szef CityDeal.

Serwis wspiera się kampanią reklamową.

— Chcemy być w Polsce numerem 1. Takie są założenia naszych właścicieli, którzy od lat odnoszą sukcesy jako fundusz inwestujący w obiecujące start-upy — podkreśla Marcin Szałek

W Niemczech liczba użytkowników serwisu sięga 100 tys. dziennie. Bracia Marc, Oliver i Alexander Samwer to nie byle kto. Portal aukcyjny Alando sprzedali eBay za 54 mln EUR, a ich kolejny portal Jamba! kupił VeriSign za 273 mln EUR. Samwerowie inwestowali również w Facebook, LinkedIn i Naszą-Klasę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu