BOŚ Bank: Jerzy Zań powołany na nowego wiceprezesa banku

  • PAP
opublikowano: 11-09-2019, 19:23

Rada Nadzorcza Banku Ochrony Środowiska powołała z dniem 4 listopada br. Jerzego Zania na stanowisko wiceprezesa nadzorującego obszar biznesowy banku - poinformował bank w środowym komunikacie.

Bank podkreślił, że nowy członek zarządu posiada wieloletnie doświadczenie związane z sektorem bankowym. Od 20 lat specjalizuje się w zarządzaniu sprzedażą, ofertą produktową, dochodowością, back office, customer service oraz strukturyzacji i wdrażaniu rozwiązań dla najbardziej wymagających klientów. W ostatnim czasie, jako dyrektor rozwoju produktów w mBanku S.A., kierował zespołem odpowiedzialnym za rozwój, projekty i utrzymanie oferty produktowej.

W latach 2016-2018 związany z Alior Bankiem, gdzie był dyrektorem zarządzającym odpowiedzialnym m.in. za prace pionu bankowości cyfrowej i sprzedaży zdalnej.

Obecnie w skład zarządu banku wchodzą: Bogusław Białowąs - prezes, Arkadiusz Garbarczyk – wiceprezes oraz Emil Ślązak – członek Rady Nadzorczej oddelegowany do pełnienia obowiązków członka zarządu.

Od 4 listopada Ślązaka w zarządzie zastąpi nowo powołany wiceprezes Jerzy Zań.

Bank Ochrony Środowiska funkcjonuje od 1991 r. Od 1997 r. akcje BOŚ są notowane na GPW. Bank specjalizuje się w finasowaniu przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Od początku swojej działalności BOŚ sfinansował inwestycje proekologiczne na kwotę około 20,8 mld zł.

Bank oferuje ponadto także usługi bankowości detalicznej, korporacyjnej, czy inwestycyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy