BRE wypuści obligacje zaś TP SA już uplasowała walory

Reuters, DA
20-02-2002, 00:00

BRE Bank poinformował, że zamierza wyemitować podporządkowane papiery dłużne, skierowane do oznaczonego adresata.

— Emisja może nastąpić w jednej lub kilku seriach. Jej maksymalna wartość wyniesie 200 mln EUR. Planowany termin wykupu papierów dłużnych przypadnie na 10 lat po emisji — głosi komunikat spółki.

BRE Bank podał, że relacja wartości emisji do kapitałów własnych wynosi 29,5 proc. Nie poinformował, do kogo zostanie skierowana oraz kiedy nastąpi. Właścicielem około 50 proc. akcji BRE Banku jest Commerzbank.

TP SA przeprowadziła emisję krótkoterminowych obligacji o wartości nominalnej 100 mln zł. Termin wykupu wyznaczono na 20 marca 2002 r. Rentowność została ustalona w oparciu o stawkę WIBOR 1M. Wykup papierów zostanie dokonany według wartości nominalnej. Celem emisji jest pozyskanie środków na bieżące potrzeby. Obligacje są denominowane w złotych i zostały zaoferowane w Polsce w trybie emisji niepublicznej.

TP SA przedstawiła plany emisji w grudniu 2001 r. Przewidują sprzedaż krótkoterminowych papierów o wartości 350 mln zł, z możliwością podwyższenia do 1 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters, DA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BRE wypuści obligacje zaś TP SA już uplasowała walory