Buffett: Berkshire może wydać nawet 100 mld USD na wykup akcji

opublikowano: 26-04-2019, 06:54

Warren Buffett uważa, że w miarę upływu czasu jego spółka Berkshire Hathaway może wydać nawet 100 mld USD na wykup akcji.

W wywiadzie dla Financial Times legendarny inwestor powiedział, że Berkshire będzie wykupywać akcje dopóki będą wyceniane na poziomie, który jego zdaniem jest niższy od ich prawdziwej wartości. Buffett przyznał,  że jego „koszmarem” jest sytuacja, kiedy akcje Berkshire byłyby wyceniane po cenie określanej jako „fair value”, a akcje innych spółek byłyby drogie. Inwestor nazywany „wyrocznią z Omaha” nie określił perspektywy czasowej wykupów akcji Berkshire i przyznał, że spółka może w miarę upływu czasu przeznaczyć na ten cel nawet 100 mld USD.

Warren Buffett
Zobacz więcej

Warren Buffett fot. Bloomberg

W ubiegłym roku Berkshire zatwierdziło plan, który pozwala spółce wykupywać jej akcje kiedykolwiek Buffett lub wiceszef rady dyrektorów Charlie Munger uznają to za opłacalne. 

W rozmowie z The Financial Times 88-letni Buffett zasygnalizował, że nie planuje emerytury.

- Mam wakacje każdego dnia. Jeśli byłoby jakieś inne miejsce, gdzie chciałbym się udać, udałbym się tam. Mam tu więcej zabawy niż jakikolwiek inny 88-latek na świecie – powiedział.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy