CDC Art - Line Apetyt na sukces

Sylwester Sacharczuk
opublikowano: 2008-12-15 00:00

LIDERZY W REGIONACH PODLASKIE

1

Bez dobrego jedzenia żyć się nie da — a przecież ktoś musi je dostarczać. Dlatego Art-Line, białostocka Gazela Biznesu, jest spokojna o przyszłość.

Firma powstała w sylwestra 1988 roku. W tamtych czasach prawie nikt w Polsce nie słyszał o czymś takim jak katering. Art-Line, dostarczająca żywność w różnych formach, po latach rozrosła się w duże centrum dystrybucji kateringowej.

Coraz większe zainteresowanie ofertą i rosnące obroty spowodowały, że firma otwierała oddziały w różnych regionach Polski — w Giżycku, Zakopanem, Poznaniu i w Łodzi. Ostatnio powstały też placówki w Poznaniu i Warszawie. Art-Line specjalizuje się w dostawie kontrahentom przetworzonej żywności, mrożonek, owoców, warzyw, a także olejów i przypraw. Firma dostarcza żywność na przykład zakładom opieki zdrowotnej, straży granicznej i placówkom Komendy Stołecznej Policji. W tym roku Art-Line wygrała też przetarg na dostawę mrożonych artykułów gastronomicznych do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Jako dystrybutor aktywnie współpracuje z producentami żywności, m.in. z firmą Bonduelle.

Od 2005 do 2007 roku Art-Line ponad 3,5-krotnie zwiększyła obroty. I nie zamierza spocząć na laurach. W ostatnich miesiącach firma zachowała wysoką dynamikę rozwoju, co z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w dobrych wynikach 2008 roku.

Strategia

Firma zabiega o zlecenia na dostawy kateringowe dla dużych odbiorców, współpracując z dużymi dostawcami przetworzonej żywności.

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

Coface

Partner strategiczny

Alior

Partnerzy

GPW Orlen Targi Kielce