Darmowy przejazd polskimi autostradami dla uchodźców z Ukrainy

  • DI
opublikowano: 02-03-2022, 08:40

Do końca marca kierowcy samochodów z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi nie będą płacić za przejazd koncesjonowanymi autostradami: A4 Katowice-Kraków i AmberOne Autostrada A1 Toruń-Gdańsk oraz publicznymi objętymi systemem poboru opłat e-TOLL: A2 Konin - Stryków oraz A4 Wrocław - Sośnica.

Wszystkim zarejestrowanym pojazdom spełniającym warunki akcji Autopay zwróci pieniądze za przejazd. W akcję wspierającą ukraińskich kierowców, za zgodą ministra infrastruktury, włączyli się wszyscy operatorzy płatnych odcinków autostrad w Polsce, a także system Autopay, za pomocą którego można zapłacić automatycznie za niemal każdy kilometr płatnej drogi w Polsce.

Osoby zarejestrowane w Autopay i użytkujące samochody osobowe na ukraińskich numerach rejestracyjnych do końca marca są zwolnione z opłat za przejazdy odcinkami autostrad, które są objęte systemem videotollingu (autostrady koncesyjne), jak i systemem e-TOLL (publiczne autostrady).

Z opłat zwolnieni są zarówno nowi, jak i dotychczasowi użytkownicy Autopay. Wszystkie samochody na ukraińskich tablicach rejestracjach automatycznie zostaną przypisane w aplikacji Autopay do bezpłatnych przejazdów. Rozwiązanie działa na zasadzie tzw. cash-backu - Autopay pobiera automatycznie pieniądze za przejazd poszczególnymi odcinkami, ale w ciągu kilku dni zwróci kierowcom pobraną należność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane