Diler Seatów myśli o giełdzie

PJ
27-08-2007, 00:00

Na parkiet może trafić nowa spółka Krystiana Poloczka. W grę wchodzi Warszawa i Londyn.

Na parkiet może trafić nowa spółka Krystiana Poloczka. W grę wchodzi Warszawa i Londyn.

Krystian Poloczek, założyciel i właściciel konglomeratu motoryzacyjnego Iberia Motor Capital Group (IMCG zajmuje się m.in. sprzedażą seatów), wziął na celownik warszawską giełdę.

— Pracujemy nad nowym projektem związanym pośrednio z branżą motoryzacyjną. Do końca tego roku doradcy mają nam przedstawić analizę dotyczącą możliwości jego sfinansowania kapitałem z giełdy. Jeśli decyzja będzie pozytywna, to nowo powołana przez nas spółka zadebiutuje na parkiecie w 2009 r. — informuje szef IMCG.

W grę może wchodzić również giełda londyńska, bo tam — jak mówi — jest więcej kapitału skłonnego zainwestować w nowe przedsięwzięcia.

Kurs na Wschód

Poza działalnością w Polsce holding skoncentrowany jest na rozwoju sprzedaży seatów na rynkach wschodnich. Fantazje rozbudza szczególnie chłonny rynek rosyjski.

— Mamy tam już 11 dilerów. W tym roku będziemy starali się sprzedać tam 500 aut — mówi Krystian Poloczek.

Nie będzie łatwo. Start i sprzedaż na tym samym poziomie planowano już w ubiegłym roku. Opóźnienia spowodowane były trudnościami z homologacją aut.

Silniejszą pozycję grupa ma na rynku ukraińskim, gdzie seaty sprzedaje już od kilku lat. W tym roku sprzedaż ma tu wynieść 1,6-2 tys. aut. Rośnie także produkcja seatów, skód i volkswagenów w montowni w Salomonowie koło Użgorodu. Spółka Eurocar (Iberia jest mniejszościowym udziałowcem) chce zwiększyć produkcję z 21 tys. aut w 2006 r. do 35 tys. w 2007 r.

Bank na celowniku

I jeszcze jedno. Od kilku lat Krystian Poloczek jest zaangażowany w działalność Ukraińskiego Towarzystwa Finansowego. Spółka pośredniczy w udzielaniu kredytów na zakup samochodów oraz kredytów hipotecznych.

— Staramy się o uzyskanie licencji bankowej i stworzenie instytucji finansowej na wzór np. Volkswagen Banku — informuje prezes IMCG.

Nie wyklucza zakupu banku w upadłości. Jego nazwy nie chce ujawnić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Diler Seatów myśli o giełdzie