Czytasz dzięki

Dolar przed Fedem koryguje przecenę

  • Marek Rogalski
opublikowano: 28-07-2020, 22:00

Wtorek przyniósł próbę odreagowania gigantycznej przeceny dolara z ostatnich dni.

Na razie ma ona bardziej przesłanki techniczne, chociaż nie można wykluczyć, że odbicie potrwa nieco dłużej, jeżeli doszłoby to pogorszenia się nastrojów na giełdach. Rozdźwięk w zachowaniu się Wall Street i dolara jest w ostatnich dniach coraz bardziej widoczny, co może sygnalizować przereagowanie po stronie waluty. Zwłaszcza jeśli zaczyna się stosować długoterminowe argumenty do wytłumaczenia krótkoterminowych, coraz bardziej dynamicznych zmian. Przed nami dwa ważne dni. Dzisiaj wieczorem mamy posiedzenie Fedu, chociaż komunikat i konferencja prasowa Jerome’a Powella raczej niczym nie zaskoczą. Wprawdzie na rynku spekuluje się o możliwym dopracowaniu założeń tzw. forward guidance, ale szczegóły poznamy nie wcześniej niż we wrześniu.

Ciekawy może okazać się zapis z dzisiejszej dyskusji, ale poznamy go dopiero w połowie sierpnia. Natomiast na czwartek zaplanowano publikację wyników kilku dużych spółek, które mogą mieć mocny wpływ na sentyment na Wall Street.

W kraju dolar we wtorek przez chwilę był poniżej 3,73 zł. Kilka godzin później notowania były już 4 grosze wyżej. Euro ustabilizowało się ponad barierą 4,40 zł, po wcześniejszej nieudanej próbie jej naruszenia. Sentyment wokół złotego tradycyjnie pozostaje silnie powiązany z tym, co dzieje się na kursie EUR/USD. A to nie tylko dolar, ale też euro. Euforia po szczycie UE już mija, a rynki powinny się przygotować na wzrost zakażeń COVID-19 w Europie w najbliższych tygodniach, co może zaważyć na tempie ożywienia gospodarki.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAREK ROGALSKI, główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane