"Dramatyczna niewydolność administracji"

JKW
opublikowano: 22-05-2013, 16:42

Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki, przyznaje, że biurokracja w Polsce jest ogromna.

- To prawda, że mamy w Polsce dramatyczną niewydolność aparatu administracyjnego – przedłużające się postępowania w sądach, długie procedury wydawania decyzji administracyjnych, opieszałość urzędnicza, złe stosowanie ustawy zamówień publicznych. To otoczenie biznesowe trzeba uprzątnąć – przekonywał Janusz Piechociński w czasie debaty "Czas na patriotyzm gospodarczy" zorganizowanej przez "Puls Biznesu".

Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki  /  fot. Marek Wiśniewski
Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki / fot. Marek Wiśniewski
None
None

Wicepremier odniósł się w ten sposób do zarzutów przedsiębiorców, m.in. Jana Kulczyka czy Michała Sołowowa, według których biurokracja to największy hamulec polskiej gospodarki. Janusz Piechociński przekonywał, że rząd zdaje sobie z tego sprawę i prowadzi deregulację.

- Warto jednak pamiętać, że nie jest to zadanie proste, które można załatwić jedną ustawą. To jest codzienna mozolna praca, wymagająca często zmiany mentalności urzędników - mówi wicepremier Piechociński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Patronat honorowy

Partnerzy

Partnerzy debaty tematycznej Finansowanie 4.0

Partnerzy debaty tematycznej Przemysł 4.0

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane