Dzień w biznesie, 13 lutego

Przegapiłeś czwartek? Pomagamy to nadrobić.

Wydarzenia dnia

Nowe otwarcie w drogowej dyrekcji
Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami "Pulsu Biznesu" Lech Witecki stracił stanowisko szefa GDDKiA. Zastąpi go Ewa Tomala-Borucka z katowickiego oddziału dyrekcji.
Więcej>>

Czechowicz kupił Pudelka
W piątek o 8:30 rozpocznie się konferencja giełdowego funduszu  MCI, który ma opowiedzieć o "jednej z największych inwestycji w historii funduszu". Już wiadomo co to będzie - fundusz kontrolowany przez Tomasza Czechowicza, kupił 20 proc. udziałów w grupie o2. To gigant na polskim rynku internetowym. Wyrosła na sukcesie serwisu plotkarskiego Pudelek.
Więcej>>

Szpital na giełdę
Krakowski Szpital im. L. Rydygiera, jeden z największych w Polsce i przekształcony w spółkę prawa handlowego, prawdopodobnie w przyszłym roku trafi na giełdę, informuje „Dziennik Polski”.
Więcej>>


Giełda
Na Książęcej wciąż bez korekty
W czwartek na warszawskiej giełdzie ponownie dominowały dobre nastroje. Zwyżki spowolniły, ale na plusie, choćby minimalnym, dzień zakończyły zarówno WIG20, jak i mWIG40 oraz sWIG80. Segment blue chipów w górę znów ciągnęły spółki energetyczne (+1,7 proc.). W korekcie pozostawały notowania deweloperów (-0,4 proc.). Najniżej od maja znalazł się kurs Echa Investment. Kolejny dzień mocno traciło Orange Polska (-6,5 proc.), które opublikowało słabe wyniki za czwarty kwartał.

TVN ma szanse na nowy szczyt (ANALIZA TECHNICZNA)
Kupujący akcje TVN nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, ale największe zwyżki kursu są już za nami, wynika z analizy technicznej wykresu spółki. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się być kontynuacja krótkoterminowej korekty, po której kurs wyszedłby na nowy szczyt. Ewentualne zniżki nie powinny sprowadzić kursu poniżej pułapu 15,30 zł, gdzie przebiega dolne ograniczenie klina.

Klin zwyżkujący, widoczny na wykresie kursu  TVN. Źródło: "PB", Bloomberg.
Więcej>>


Waluty
Dolar wraca do przeceny
Słabe dane z gospodarki amerykańskiej doprowadziły w czwartek do wyprzedaży dolara. Wobec euro amerykańska waluta była najtańsza od końca stycznia. Tymczasem w złotych za dolara równie mało nie płacono od miesiąca. Jutro zapowiada się ciekawy dzień, a to w związku z mocną pigułą danych makro. Światło dzienne ujrzą dane o PKB – krajowym oraz strefy euro oraz o produkcji przemysłowej w USA.


Z rynków
Societe Generale: Jesteśmy w środku trójetapowego kryzysu
Pogorszenie koniunktury na rynkach wschodzących może być zaledwie wstępem do gwałtownego załamania, ocenia francuski bank. Tak jak epicentrum pierwszej fazy kryzysu były USA, a drugiej – strefa euro, tak trzecia faza skoncentruje się na rynkach wschodzących, a jej kulminacja dopiero przed nami, uważa instytucja.
Więcej>>

BPH TFI: WIG zyska 10 – 15 proc.
Do końca roku są szanse na dwucyfrową stopę zwrotu z indeksu WIG, a reforma OFE znalazła już pełne odzwierciedlenie w cenach akcji, ocenia Jarosław Lis, zarządzający BPH TFI.
Więcej>>

16 spółek polecanych przez DM BDM
Na liście spółek, które warto mieć w portfelu, analitycy biura dokonali sporych przetasowań. „Już w poprzedniej edycji zalecaliśmy  Cinema City i Agorę i jesteśmy zadowoleni z osiągniętych stóp zwrotu. W dalszym ciągu uważamy, że te podmioty będą zachowywały się lepiej niż rynek. Podobają nam się również tematy z segmentu deweloperów. Zwracamy uwagę m.in. na  PA Nova,  Marvipol czy PHN” – napisali analitycy DM BDM. Oprócz tych trzech spółek nowicjusze na liście faworytów to  Synthos i  Suwary.
Więcej>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy