Eksperci utrzymali zakaz eksportu zwierząt z Wlk. Brytanii

DI, PAP
opublikowano: 08-08-2007, 18:45

Eksperci weterynarii 27 państw Unii Europejskiej zdecydowali w środę o utrzymaniu zakazu eksportu zwierząt i produktów zwierzęcych z Wielkiej Brytanii, która nadal jest uznawana za "strefę wysokiego ryzyka" - poinformowała Komisja Europejska.

"Eksperci zgodzili się, że Wielką Brytanię należy nadal traktować jako strefę wysokiego ryzyka, gdyż sytuacja pozostaje tam niepewna" - powiedział po zakończeniu posiedzenia ekspertów rzecznik Komisji Europejskiej Philip Tod.

"Sytuacja jeszcze nie jest stabilna" - dodał Tod. Podkreślił przy tym, że decyzja o przedłużeniu zakazu obowiązuje do 25 sierpnia, ale eksperci spotkają się ponownie 23 sierpnia, by przeanalizować sytuację w Wielkiej Brytanii.

Zakaz został wprowadzony w poniedziałek w związku z wystąpieniem pryszczycy na jednej z ferm w Anglii. Dotyczy zwierząt, które mogą zapaść na tę chorobę, czyli bydła, owiec, kóz i świń.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Eksperci utrzymali zakaz eksportu zwierząt z Wlk. Brytanii