“Forint może się umocnić”

MD
opublikowano: 07-06-2010, 08:10

Węgierska waluta może odrabiać straty po  największym dwudniowym spadku wartości od 2008 roku, twierdzą analitycy francuskich banków BNP Paribas i Credit Agricole Cheuvreux.

Wartość forinta spadła w ubiegłym tygodniu do rocznego minimum, a koszt długu Węgier wzrósł do najwyższego poziomu od października 2008 roku po tym, jak rzecznik premiera Viktora Orbana powiedział o kiepskim stanie finansów kraju i zasugerował możliwość ogłoszenia jego niewypłacalności.

- Rynek odbije w górę, ale będzie nerwowo – powiedział Bartosz Pawlowski, strateg rynków wschodzących z biura BNP w Londynie. – Uwaga o niewypłacalności  była szokująco niebezpieczna i rząd będzie naprawdę musiał się napocić aby odzyskać zaufanie inwestorów – dodał. 

Podobnego zdania jest Simon Quijano-Evans, szef komórki analizy rynków wschodzących w oddziale CA Cheuvreux w Wiedniu.

- Rynek mocno odbije biorąc pod uwagę, że rząd zaczął uspokajać rynek i odniósł się do kwestii deficytu budżetowego i niewypłacalności. Patrząc na skalę wyprzedaży, poszła trochę za daleko – powiedział. 

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / “Forint może się umocnić”