Fundusze Pioneera odbiły

Grzegorz Nawacki
24-06-2009, 06:55

Szef Pioneera obiecywał klientom poprawę. Słowa dotrzymał. Od odbicia na giełdzie jego fundusze są w czołówce. Rewolucja kadrowa w największym TFI przyniosła efekty.

Albo poprawimy wyniki, albo nie będzie dla nas miejsca na rynku — tak na początku roku w rozmowie z "Pulsem Biznesu" mówił Zbigniew Jagiełło, prezes Pioneer Pekao TFI. I dał swoim zarządzającym ultimatum: poprawicie wyniki albo do widzenia. Zadziałało — w tym roku fundusze Pioneera są powyżej średniej, a licząc od giełdowego dołka, nawet w ścisłej czołówce. W marcu doszło do roszady na stanowisku szefa działu zarządzania: Cezarego Iwańskiego zastąpił Ryszard Trepczyński, wieloletni zarządzający funduszami obligacji.

Zdaniem prezesa, poprawa wyników funduszy ma też inną przyczynę.

— Nie wynika tylko ze zmiany szefa działu inwestycji. To rezultat wielu miesięcy pracy nad przebudową portfela. Od lipca 2008 r. za portfele akcyjne odpowiada Sebastian Bogusławski. Z mozołem przebudowywał portfel, bo i bessa, i niska płynność... Czekał na wybicie z trendu spadkowego. Po dziewięciu miesiącach strategia zadziałała i wszystkie jego portfele są w czołówce kategorii. Te wyniki nas satysfakcjonują, celem jest bicie benchmarków i wyniki powyżej średniej — mówi Zbigniew Jagiełło.

Prezes, który pół roku temu chłodno oceniał dokonania Bogusławskiego, teraz nie szczędzi mu komplementów.

Rewolucja personalna dotknęła też dział sprzedaży i marketingu. W kwietniu odszedł wiceprezes Adrian Adamowicz. Sprzedażą kieruje teraz Krzysztof Lewandowski.

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / Fundusze Pioneera odbiły