Czytasz dzięki

Gartman ostrzega przed kupowaniem akcji „w dołku”

opublikowano: 26-02-2020, 18:05

Akcje drożeją w środę po największej przecenie od grudnia 2018 roku, ale znany ekonomista Dennis Gartman ostrzega, że nie jest to „dołek”, w którym powinno się je kupować.

Gartman, który przez trzy dekady publikował popularny biuletyn inwestycyjny, uważa, że akcje są bardzo przewartościowane w odniesieniu do sprzedaży i zysków spółek, a także stanu gospodarki. Podkreśla, że epidemia koronawirusa zagraża globalnemu wzrostowi, a inwestorzy powinni kupować raczej „bezpieczne” aktywa, takie jak złoto i obligacje państw.

Zobacz więcej

Dennis Gartman

Bloomberg

- Jestem rozbawiony, ale też rozczarowany, jak wielu ludzi jest gotowych kupować w dołku – powiedział Gartman.

Podobne stanowisko przedstawił niedawno także Mohamed A. El-Erian, były szef PIMCO i doradca Allianz. Ostrzegł, że wywołana obawami o skutki epidemii koronawirusa przecena akcji nie powinna być traktowana jako okazja do kupowania. Argumentował, że nie ma żadnych dowodów wskazujących iż odreagowanie epidemii będzie miało kształt litery V.

- Powinniście kupować złoto, grać na spadki cen akcji i kupować obligacje – powiedział Gartman. – Takie inwestycje powinno się robić. Ja takie zrobiłem i rekomenduję to innym – dodał.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane