GetBack zadebiutuje na Novej Giełdzie

opublikowano: 28-06-2018, 07:38
aktualizacja: 28-06-2018, 10:08

Opcje konwertowalne na tokeny o nazwie GetBack wejdą 2 lipca do obrotu na Novej Giełdzie, platformie obrotu, założonej przez Mariusza i Damiana Patrowiczów.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter. 

Zobacz więcej

Biuro firmy GetBack

Andrzej Bogacz / FORUM

Emitentem opcji jest zarejestrowana w stanie Delaware spółka Our Business LLC.

Sam GetBack nie ubiegał się o wprowadzenie tych instrumentów i nie miał wpływu na decyzję Novej Giełdy.

Opcje są zamienne na tokeny o nazwie GetBack, oparte na blockchainie ETP. Będą wykupowane na żądanie właściciela.

Od 16 kwietnia obrót akcjami i obligacjami GetBacku na Giełdzie Papierów Wartościowych jest zawieszony na żądanie KNF. Windykator do tej pory nie opublikował raportu rocznego za 2017 r. z opinią audytora. Nie przedstawił też sprawozdania za pierwszy kwartał - ma to zrobić 29 czerwca.

Nova Giełda to platforma, na której notowane są opcje inwestycyjne na kilka spółek, m.in. Petrolinvest czy Hawe.

Platforma znajduje się na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego po tym, jak ta zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającego na prowadzeniu obrotu instrumentami finansowymi bez zezwolenia. Czytaj więcej...

Mariusz Patrowicz, który stoi za Novą Giełdą, od lat ma na pieńku z rynkowym nadzorcą. KNF wielokrotnie zawiadamiał prokuraturę w sprawie podejrzeń manipulacji kursami spółek - m.in. Chemoservisu-Dwory, Atlantisu i Elkopu Energy.  W pierwszej ze spraw sąd nie dopatrzył się przestępstwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy