GF Premium emituje obligacje

ET
opublikowano: 09-07-2008, 00:00

Program emisji obligacji jest już gotów. Pierwsza transza o wartości 10-20 mln zł trafi na rynek po wakacjach.

Program emisji obligacji jest już gotów. Pierwsza transza o wartości 10-20 mln zł trafi na rynek po wakacjach.

Grupa Finansowa Premium dograła szczegóły emisji dwuletnich obligacji, którą dla faktora zorganizuje BRE Bank. Spółka podpisała z nim pięcioletnią umowę o współpracy. Dzisiaj GF Premium powinna wydać komunikat w tej sprawie. Łączna wartość wyniesie 50 mln zł, a papiery będą trafiały na rynek transzami. Pierwsza powinna zostać uplasowana już po wakacjach. Decyzja o dokładnym terminie zapadnie we wrześniu — raczej w drugiej połowie. Wartość pierwszej transzy wyniesie około 10-20 mln zł.

Wczoraj zebrało się walne GF Premium, z dwiema ważnymi uchwałami. Obydwie dotyczą umorzenia akcji. W pierwszej uchwale akcjonariusze mieli zadecydować o umorzeniu 200 tys. walorów skupionych przez spółkę. W drugiej upoważnić zarząd do kupowania akcji w celu ich umorzenia z terminem do 31 grudnia 2009 r. Zarząd chce umorzyć maksymalnie do 300 tys. akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy