Goldman Sachs: to nie jest czas na kupowanie akcji

opublikowano: 06-07-2016, 22:00

S&P500 straci nawet o 10 proc., zanim wróci do poziomu 2100 pkt. jeszcze w tym roku

S&P500 straci nawet o 10 proc., zanim wróci do poziomu 2100 pkt. jeszcze w tym roku, prognozuje zespół, którym kieruje David Kostin, strateg amerykańskiego rynku akcji w Goldmanie Sachsie.

„Choć inwestorzy wydają się uspokojeni po Brexicie, dojrzewający cykl gospodarczy z wysokimi wycenami, spadającymi wykupami i rosnącą niepewnością polityczną stanowią bazę do potencjalnego osłabienia rynku w drugim półroczu. Jednakże, wzrost PKB w USA, ostrożność Fed i poprawa zysków przyczynią się do powrotu S&P500 do 2100 pkt. do końca roku, wydłużając okres trendu horyzontalnego z ostatnich dwóch lat” — głosi raport.

Goldman Sachs prognozuje, że za 3 miesiące S&P500 będzie miał wartość 1950 pkt., za 6 miesięcy 2100 pkt., a za 12 miesięcy 2150 pkt. Bank rekomenduje klientom kupno akcji spółek z wysoką stopą dywidendy i dużą ekspozycją na rynek krajowy w związku z rosnącą niepewnością polityczno-gospodarczą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Goldman Sachs: to nie jest czas na kupowanie akcji