Gorące spółki na dziś

MZ
opublikowano: 28-06-2007, 00:00

Śnieżka

58,35 zł

Dzisiejsze walne zgromadzenie akcjonariuszy ma zdecydować o nabyciu akcji własnych w celu ich umorzenia. Na podstawie oferty sprzedaży złożonej przez spółkę Eko-Świat, jednego z akcjonariuszy Śnieżki, emitent ma skupić 375 tys. akcji serii D po cenie 21 zł za sztukę. Łączna kwota przeznaczona na wykup własnych walorów ma wynieść prawie 7,9 mln zł. Walne ma zdecydować także o wypłacie dywidendy z zysku za 2006 r. Giełdowy producent farb i lakierów zaproponował premię z ubiegłorocznego zysku wysokości 1 zł na akcję.

Pepees

210,10 zł

Dziś akcjonariusze mają zdecydować o przeprowadzeniu skupu akcji własnych w celu umorzenia. Zgodnie z projektem uchwały, Pepees mógłby nabyć maksymalnie 550 tys. walorów, stanowiących 47 proc. kapitału zakładowego. Wezwanie miałoby zostać ogłoszone do 31 lipca, a cena, jaką oferuje emitent, to 180 zł za sztukę. Na sfinansowanie buy-backu Pepees miałby przeznaczyć 100 mln zł uzyskanych ze sprzedaży Browaru Łomża. Jednocześnie spółka chce przeprowadzić podział akcji. Chodzi o split walorów w stosunku 1 do 100.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy