Grzegorz Nawacki

Rafał Białkowski
opublikowano: 30-03-2010, 00:00

On ma gotówkę, kilka spółek w portfelu i spore plany. Oni wiedzą jak inwestować i domykać transakcje. Łączą siły.

Inwestor dokapitalizuje fundusz 3,5 mln zł, a 2,2 mln zł da tajemniczy wehikuł. Będą wspólne projekty

On ma gotówkę, kilka spółek w portfelu i spore plany. Oni wiedzą jak inwestować i domykać transakcje. Łączą siły.

Więcej gotówki na inwestycje — takie życzenie przy okazji rocznych wyników wypowiedział Grzegorz Golec, prezes Rubicon Partners NFI. Zaczyna się spełniać. Wczoraj spółka poinformowała, że pozyska 5,74 mln zł dzięki emisji 7,65 mln akcji. 4,6 mln akcji obejmie znany inwestor Krzysztof Moska, resztę XTO Capital. Akcje kupią po 0,75 zł (na wczorajszym zamknięciu kosztowały 0,74 zł).

— Do inwestycji skłoniły mnie dobre wyniki funduszu, mądre podejście do inwestycji i ciekawe projekty — mówi Krzysztof Moska.

Trafione inwestycje przyniosły Rubiconowi większość z 6,8 mln zł ubiegłorocznego zysku. Na zakończonych inwestycjach w akcje Anti i Mirbudu wypracował odpowiednio 37 proc. w miesiąc i 21 proc. w dwa miesiące. Akcje Gino Rosii czy Internity były na koniec roku wyceniane o 80 proc. i 100 proc. powyżej ceny zakupu.

5,7 mln zł gotówki to istotny zastrzyk dla funduszu, który ma do wydania ok. 10 mln zł. Na co je przeznaczy?

— Zgodnie z zapowiedzią chcemy realizować kolejne projekty inwestycyjne i właśnie na to przeznaczymy pozyskany kapitał. Prace nad kilkoma projektami są zaawansowane — mówi Grzegorz Golec.

Prezes zapewnia, że będą to nowe projekty, umowa nie zakłada odkupywania akcji spółek od Krzysztofa Moski, ani zobowiązania do inwestycji w jego spółki. Ale obie strony przyznają, że chodzi o coś więcej niż tylko dokapitalizowanie.

— Fundusz szuka okazji w różnych branżach, ale nie jest wykluczone, że poszuka również w tej, która mnie interesuje — mówi Krzysztof Moska.

— Nie wykluczamy wspólnych inwestycji z Krzysztofem Moską w nowe projekty. Pozyskaliśmy nie tylko gotówkę na inwestycje, ale i dostęp do ciekawych projektów — mówi Grzegorz Golec.

Według zapowiedzi obu stron ta umowa może być tylko początkiem współpracy.

— Jeżeli Rubicon Partners będzie mądrze inwestował, to ta liczba akcji, którą kupiłem, nie będzie dla mnie optymalna i będę gotów objąć kolejne emisje — mówi Krzysztof Moska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Białkowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grzegorz Nawacki