Hortex ma nowego właściciela

opublikowano: 02-11-2017, 10:41
aktualizacja: 02-11-2017, 10:49

Fundusz Mid Europa Partners podpisał porozumienia w sprawie zakupu Grupy Hortex od funduszu kontrolowanego przez Argan Capital - poinformował Mid Europa Partners w czwartkowym komunikacie.

O tym, że Argan Capital szuka chętnego na polskiego producenta mrożonek i soków "Puls Biznesu" pisał już w czerwcu.

Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak podał Mid Europa Partners, jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

Nie podano wartości transakcji. W czerwcu nasi rozmówcy wyceniali Hortex na 200 mln EUR. Co ciekawe, jeszcze cztery lata temu, przy poprzedniej próbie sprzedaży, był wyceniany na 300 mln EUR.

"Hortex to polska legendarna marka z bogatą tradycją i biznes, który posiada solidne fundamenty do dalszego wzrostu. (...) Będziemy wspierać spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje" - powiedział, cytowany w komunikacie, Paweł Padusiński z w Mid Europa.

Marek Wiśniewski

Hortex ocenia, że ma 31 proc. udziałów w sprzedaży mrożonych warzyw i owoców, wynoszącej ilościowo ponad 93 mln kg (wartość rynku to ponad 790 mln zł).

Mid Europa to inwestor finansowy w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej, który działa od 1999 r. z biurami w Warszawie, Budapeszcie, Stambule oraz Londynie. Zarządza funduszami o wartości ok. 4,6 mld euro. Fundusz inwestuje w 18 krajach regionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane