Czytasz dzięki

HSBC stracił 200 mln USD w jeden dzień podczas zawirowań na rynku złota

opublikowano: 13-05-2020, 15:06

Nagła rozbieżność cen złota, która pojawiła się w marcu z powodu bezprecedensowych wydarzeń na rynku kruszcu, spowodowała, że HSBC Holdings stracił w jeden dzień ok. 200 mln USD.

Eksperci podkreślają, że 200 mln USD straty w jeden dzień to bardzo dużo na rynku, na którym największe banki, jak HSBC, czy JPMorgan Chase & Co., starają się osiągnąć 200 mln USD zysku przez cały rok.

Wpadka HSBC pokazuje, do jak dużych zakłóceń doszło na rynku złota pod koniec marca, kiedy ograniczenia wprowadzone z powodu pandemii doprowadziły do zamknięcia największych rafinerii złota i uziemiły samoloty przewożące kruszec.

Ceny złota z kontraktów futures w Nowym Jorku i transakcji spot w Londynie, które zwykle różnią się o kilka dolarów na uncji, tym razem różniły się o nawet 70 USD, najwięcej od czterech dekad. Uderzyło to finansowo banki działające w mechanizmie pozwalającym traderom zmieniać pozycje między rynkami w Nowym Jorku i Londynie. W ubiegłym tygodnia różnica między ceną złota z kontraktów futures i transakcji spot spadła poniżej 5 USD.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane