Jedna osoba zginęła, pięć rannych po wybuchu w Hucie Batory

PAP
opublikowano: 05-09-2007, 07:57

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych po  nocnym wybuchu pieca hutniczego w Hucie Batory w Chorzowie (Śląskie) - poinformował PAP w środę Krzysztof Zientara z Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego.

"Do zdarzenia doszło wkrótce po północy, akcja służb ratowniczych trwała ok. 4 godziny. Jednej osoby, spośród znajdujących się w strefie wybuchu, nie udało się uratować, pięciu poparzonych trafiło do szpitali" - powiedział Zientara.

Jak wyjaśnił, dwóch rannych trafiło do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie - przy ul. Strzelców Bytomskich, trzech w gorszym stanie przewieziono do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Po wybuchu na teren huty skierowano 11 jednostek straży pożarnej, które chłodziły rozpaloną, rozrzuconą na terenie hali huty surówkę i gasiły wywoływane przez nią zarzewia ognia. Hala, w której doszło do wypadku, miała wymiary ok. 20 na 30 metrów; strażakom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia.

Huta Batory w Chorzowie produkuje różne gatunki stali; ma w swoim asortymencie m.in. rury bezszwowe. Nad ranem w miejscu wypadku swoje czynności wykonywali prokuratorzy i inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jedna osoba zginęła, pięć rannych po wybuchu w Hucie Batory