JP Morgan radzi przenieść się z rynków akcji w USA do Europy

opublikowano: 30-09-2019, 12:56

Stratedzy JP Morgan uważają, że nadszedł czas, aby pozbyć się preferowanych dotychczas akcji amerykańskich spółek i zainwestować w pochodzące ze strefy euro.

- Strefa euro ma taktyczną okazję do nadrobienia zaległości – napisali stratedzy amerykańskiego banku, którymi kieruje Mislav Matejka.

Niedowartościowanie o 20 proc. w dolarowym ujęciu przez ostatnie 18 miesięcy, a także odpływ inwestycji sięgający 20 proc. zarządzanych aktywów, to częściowe powody podwyższenia przez strategów JP Morgan rekomendacji dla akcji spółek ze strefy euro do „przeważaj” i obniżenia rekomendacji dla akcji spółek amerykańskich do „neutralnie”.

Luka wyceny poszerza się i relatywny wskaźnik cena/zysk jest już obecnie blisko terytorium „oczywistej taniości” akcji z Europy, przekonuje amerykański bank. Matejka dodatkowo oczekuje poprawy sytuacji makro w Europie w ciągu kilku miesięcy. Przyznaje, że pozostają jednoznaczne czynniki ryzyka, jak brexit. Woli jednak dostrzegać „szklankę w połowie pełną”. Nie tylko nie spodziewa się „twardego” brexitu, ale nie wyklucza także podpisania umowy regulującej wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej do końca października, co byłoby nie tylko dobre dla akcji spółek z tego kraju, ale również z pozostałych rynków europejskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane