JSW liczy, że wynik netto w I kwartale będzie powyżej zera

DI, PAP
14-02-2013, 14:54

Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Jarosław Zagórowski liczy, że wynik netto w I kwartale będzie powyżej zera.

Jego zdaniem ceny węgla energetycznego w JSW mogą spaść w tym roku w kontraktach rocznych o ok. 10 proc.

"Nie można się spodziewać znaczącego odbicia" - powiedział prezes w czwartek na konferencji, pytany o to, czy wynik netto w I kwartale będzie wyższy niż w IV kwartale 2012 r. "Mam nadzieję, że będzie wyższy od zera" - dodał.

W listopadzie 2012 r. Zagórowski zapowiadał, że spółka będzie walczyć, by zarówno w czwartym kwartale 2012 roku, jak i w pierwszym kwartale 2013 roku jej wynik netto nie był ujemny.

"Ceny węgla energetycznego w tym roku spadną w kontraktach rocznych. Myślę, że o około 10 proc." - powiedział prezes na konferencji.

Dodał, że jeśli chodzi o węgiel koksowy, widoczne jest ilościowe pobudzenie rynku, ale nie cenowe.

"Efekty poprawy i powolne wzrosty cen wegla (koksowego - PAP) powinniśmy widzieć w drugim kwartale i w kolejnych" - powiedział.

JSW to największy w Unii Europejskiej producent węgla koksowego. Zatrudnia ponad 22 tys. osób w czterech kopalniach. Jest liderem grupy węglowo-koksowej, do której należą m.in. koksownie zabrzańskie, wałbrzyskie oraz koksownia Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / JSW liczy, że wynik netto w I kwartale będzie powyżej zera