KE zaleci wprowadzenie ceł antydumpingowych na buty z Chin i Wietnamu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-02-2006, 21:40

Komisja Europejska zaleci wprowadzenie ceł antydumpingowych na skórzane obuwie produkowane w Chinach i Wietnamie - poinformowała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na anonimowe źródło.

Komisja Europejska zaleci wprowadzenie ceł antydumpingowych na skórzane obuwie produkowane w Chinach i Wietnamie - poinformowała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na anonimowe źródło.

Wstępne wyniki prowadzonego od ubiegłego roku śledztwa antydumpingowego wskazują, że są "niepodważalne dowody na interwencję państwa w Chinach i Wietnamie i wypływający z tej interwencji dumping" w branży obuwniczej - podało to źródło.

Jego zdaniem, producenci obuwia mają w tych krajach m.in. ulgi podatkowe, dostęp do tanich kredytów, dzierżawią też grunty na nierynkowych zasadach.

Komisarz UE ds. handlu Peter Mandelson zaleci w przyszłym tygodniu krajom członkowskim Unii wprowadzenie cła na import tego obuwia w wysokości poniżej 20 procent.

W ubiegłym roku zarówno Chiny jak i Wietnam wyeksportowały obuwie do krajów UE o wartości około 2 mld euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane