Kingfisher rezygnuje z brytyjskiej ulgi podatkowej

opublikowano: 07-12-2020, 11:03

Spółka Kingfisher, właściciel sieci sklepów budowlanych Castorama, Screwfix i B&Q poinformował, że zrezygnuje z ulgi podatkowej przyznanej przez rządy Wielkiej Brytanii i Irlandii w związku z pandemią.

Sklep budowlany B&Q w Wielkiej Brytanii
Sklep budowlany B&Q; w Wielkiej Brytanii
Chris Ratcliffe

Kingfisher stwierdził, że jego dochody w dobie pandemii pozostają stabilne, w związku z czym nie skorzysta z przyznanych ulg podatkowych o łącznej wartości 130 mln GBP.

„Od ponownego otwarcia naszych sklepów pod koniec kwietnia i na początku maja nasze wyniki sprzedaży są dobre, wspierane przez zwiększony popyt na artykuły budowlane” – podała firma w oświadczeniu.

Spółka spodziewa się, że pomimo zapłaty podatku uda jej się wygenerować oszczędności rzędu 85 mln GBP za rok fiskalny 2021.

Wcześniej Kingfisher zwrócił już 23 mln GBP przyznane w ramach brytyjskiego programu ochrony miejsc pracy. Z ulg podatkowych zrezygnowały także inne duże sieci handlowe działające w Wielkiej Brytanii, w tym Sainsbury's, Tesco, Aldi i Morrisons.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane