Wielka Brytania: Sainsbury's i Aldi zrzekają się ulgi podatkowej

ARŻ, Reuters
opublikowano: 03-12-2020, 12:56

Sainsbury's i Aldi zrezygnują z rządowej ulgi w podatku od nieruchomości w Wielkiej Brytanii podczas pandemii. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się Tesco i Morrisons. W kasie państwa zostanie dzięki temu łącznie 1,4 mld GBP, pisze Reuters.

Sainsbury's
Sainsbury's
Darren Staples

W marcu rząd Wielkiej Brytanii zwolnił wszystkich sprzedawców detalicznych z płacenia podatku od nieruchomości za rok budżetowy 2020/21, aby pomóc im przejść przez kryzys.

Brytyjskie supermarkety radziły sobie dobrze podczas pandemii, ale zostały skrytykowane przez ustawodawców i media za wypłacanie akcjonariuszom dywidend przy jednoczesnym korzystaniu z ulg podatkowych.

Sainsbury's podało w czwartek, że sprzedaż i zyski były wyższe niż pierwotnie oczekiwano, w związku z czym nie skorzysta z ulgi i zapłaci 410 mln GBP w obecnym roku finansowym do marca 2021 i 30 mln w kolejnym roku. Aldi uregulował już należność w wysokości 100 mln GBP.

Wcześniej na podobne kroki zdecydowały się inne duże sieci handlowe. W środę Tesco oświadczyło, że zapłaci 585 mln GBP podatków. Morrisons podążył za nim, mówiąc, że zwróci fiskusowi 274 mln GBP.

Aktualnie pod presją znajdują się Asda i Lidl. Ci detaliści na razie nie wypowiedzieli się na temat ewentualnej rezygnacji ze zwolnienia z podatku od nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane