Korea Południowa: sprawczyni „afery orzeszkowej” wróciła do biznesu

opublikowano: 30-03-2018, 13:45
aktualizacja: 30-03-2018, 13:46

Heather Cho, która jako wiceszefowa Korean Air kazała zawrócić samolot, bo personel źle podał orzeszki makadamia, wróciła do biznesu.

Cho została zwolniona z Korean Air i dostała rok więzienia za naruszenie prawa lotniczego po tym jak w grudniu 2014 roku kazała zawrócić samolot kołujący na pas startowy w Nowym Jorku i wysiąść z niego jednej ze stewardess za to, że źle podała jej zamówione orzeszki. Sprawa była głośna, bo uważano ją za sztandarowy przykład arogancji właścicieli czeboli kontrolujących południowokoreańską gospodarkę.

Obecnie Cho wraca do biznesu. Nie będzie jednak już pracować w Korean Air, ale w innej spółce kontrolowanej przez koncern Hanjin Group należący do jej rodziny. Cho zostanie szefową czterech hoteli KAL Hotel Network.

Park Chang-jin, stewardessa, która miała zostać zwolniona podczas incydentu, pozwała Korean Air. Twierdziła, że po tym jak sprawa nabrała rozgłosu została zdegradowana, a następnie dyskryminowana przez spółkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu