LG sygnalizuje możliwość wyjścia z biznesu komórkowego

opublikowano: 20-01-2021, 10:20

LG Electronics poinformował, że przez 23 kolejne kwartały jego biznes komórkowy wygenerował łącznie ok. 5 bln wonów (4,5 mld USD) strat, donosi Reuters.

Agencja przypomina, że wielu analityków uważa iż południowokoreańska spółka powinna zamknąć generujący straty biznes komórkowy lub sprzedać jego dużą część.

- Na globalnym rynku konkurencja w biznesie komórkowym, w tym smartfonów, staje się coraz bardziej zażarta – poinformowała w środę spółka. - LG Electronics uważa, że osiągnęło punkt, w którym musi podjąć najlepszą decyzję w sprawie biznesu komórkowego, uwzględniając obecną i przyszłą sytuację konkurencyjną – dodała.

Odebrano to jako sygnał iż LG rozważa wyjście z tej działalności. Akcje spółki zdrożały o prawie 13 proc. wobec wzrost głównego indeksu rynku o 0,7 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że LG było w pierwszym kwartale 2013 roku trzecim graczem na globalnym rynku smartfonów. W pierwszym kwartale 2020 roku nie zmieściło się w pierwszej siódemce, przegrywając z szybko zdobywającymi udział w globalnym rynku producentami z Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane