mBank ocenia, że jego zysk netto może spaść o 1/3 w porównaniu z 2015 r.

ISBNews
opublikowano: 09-02-2016, 14:26

mBank spodziewa się, że ze względu na podatek bankowy, obowiązujący od lutego br. jego zysk netto może spaść o jedną trzecią w skali roku, poinformował prezes Cezary Stypułkowski.

"Oczekujemy, że zysk banku może spaść o jedną trzecią w tym roku,  głównie ze względu na obciążenia wynikające z podatku bankowego"- powiedział Stypułkowski  podczas posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Dodał, że w tym roku spadnie także wskaźnik zwrotu z kapitałów (ROE).

"ROE w 2016 będzie istotnie niższy ze względu na rosnące koszty finansowania, związane z obniżeniem ratingu Polski przez jedną z agencji ratingowych" - dodał. W 2015 roku ROE wyniosło 11,8%.

mBank miał 1 301,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1 286,67 mln zł zysku rok wcześniej.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane