MF zaoferuje obligacje za 25-30 mld zł na 5-6 przetargach w I kw. 2015 r.

ISBNews
30-12-2014, 15:40

Ministerstwo Finansów zorganizuje w I kw. 2015 r. 5-6 przetargów obligacji skarbowych, oferując na nich papiery o łącznej wartości 25-30 mld zł, podał resort. Przetarg zamiany obligacji możliwy jest w marcu, natomiast przetargi bonów skarbowych nie są planowane, podano także.

"Podaż obligacji na rynku krajowym wynikać będzie z kształtowania się sytuacji rynkowej oraz konsultacji z inwestorami. Ewentualne przetargi bonów skarbowych odbywać się będą w ramach zarządzania poziomem rezerwy płynnościowej budŜetu państwa" - czytamy w komunikacie.

W styczniu i w lutym przetargi zamiany obligacji nie są planowane, możliwy natomiast jest przetarg w marcu (w zależności od sytuacji rynkowej) - do odkupu byłyby oferowane obligacje zapadające w 2015 r., podano także w materiale.

Resort podkreśla, że emisje obligacji na rynkach zagranicznych uzależnione będą od sytuacji panującej na międzynarodowych rynkach finansowych i rynku krajowym.

Ministerstwo zastrzega przy tym, że "w zależności od kształtowania się sytuacji rynkowej możliwe są modyfikacje przedstawionego planu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MF zaoferuje obligacje za 25-30 mld zł na 5-6 przetargach w I kw. 2015 r.