Czytasz dzięki

MFW: spadek PKB USA w tym kwartale może być większy niż się oczekuje

opublikowano: 18-06-2020, 18:51

Międzynarodowy Fundusz Walutowy uważa, że faktyczne „zamknięcie” gospodarki USA trwało dłużej niż oczekiwano, co może zapowiadać także większy niż oczekiwano spadek jej PKB w obecnym kwartale, informuje Reuters.

Więcej szczegółów będzie znane kiedy MFW opublikuje 24 czerwca raport World Economic Outlook, powiedział Gerry Rice, rzecznik Funduszu. Zwrócił uwagę, że utrzymywane nadal w USA restrykcje oznaczają wolniejsze tempo amerykańskiej gospodarki.

Rice powiedział, że gospodarka Chin nabiera tempa, a dane pokazują mocniejsze od oczekiwano odbicie inwestycji i usług w maju.

W kwietniu MFW prognozował, że w najlepszym scenariuszu oczekuje spadku PKB USA w 2020 roku o 5,9 proc. i wzrostu o 4,8 proc. w 2021 roku. Prognozował także 1,2 proc. wzrostu PKB Chin w 2020 roku i o 9,2 proc. w 2021 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane