MIB: to Poczta Polska musi obsługiwać administrację publiczną

ISBNews
opublikowano: 26-02-2016, 13:06

Poczta Polska, jako narodowy operator pocztowy, powinna być podmiotem obsługującym korespondencję instytucji publicznych, poinformowali przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (MIB).

"Doprowadziliśmy do sytuacji, że prywatny podmiot był przez dwa lata dostarczycielem korespondencji do sądów i prokuratur. Poczta Polska musi obsługiwać administracje państwową. Pokażemy rozwiązanie tego problemu" - powiedział wiceminister Kazimierz Smoliński podczas konferencji prasowej poświęconej podsumowaniu 100 dni działalności resortu.

"Czy możemy sobie wyobrazić, że Deutsche Post nie obsługuje administracji publicznej w Niemczech? Ja nie mam aż takiej wyobraźni" - dodał minister Andrzej Adamczyk.

W rozmowie z ISBnews Smoliński przypomniał, że obecna sytuacja wynika z niewprowadzenia dyrektywy unijnej, która zakłada, że dostarczycielem korespondencji administracji publicznej powinien być operator wyznaczony (jest nim Poczta Polska, która w połowie ub.r. wygrała konkurs UKE).

"Dyrektywa może zacząć funkcjonować w ciągu pół roku" - powiedział Smoliński.

W kwietniu 2015 r. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił zarzuty Poczty Polskiej na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) odnośnie wygranego przez InPost przetargu realizowanego przez Centrum Usług Wspólnych (CUW) na obsługę korespondencji urzędów centralnych i ministerstw. Tym samym wygrana InPost w przetargu CUW została potwierdzona w sposób prawomocny.

Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane