Miejsce pracy pełne światła i przestrzeni

Aneta Królak
05-04-2002, 00:00

Wwarszawskim Ochota Business Park prawie 6 tysięcy mkw. powie-rzchni zajmują redakcje i biura Axel Springer Polska. Prezes Wiesław Podkański przypomina, że jeszcze w 1994 roku poszczególne czasopisma miały redakcje w różnych punktach miasta. Od 1995 roku wszystkie wydawnictwa wchodzące w skład grupy znajdują się w jednym miejscu.

Redakcje zabrały swoje meble ze starych siedzib. Dlatego teraz panuje tu lekki miszmasz. Jak zapewnia Wiesław Podkański, sukcesywnie są one wymieniane na nowe, aby przynajmniej częściowo ujednolicić wygląd całości. W miarę zgrane kolorystycznie są najmłodsze redakcje — „Profitu” i „Newsweeka”. W części zajmowanej przez biura zarządu i administrację również znaleźć można ze trzy rodzaje mebli biurowych, w różnych kolorach.

Jak twierdzi Wiesław Podkański, w firmie nigdy nie było narzuconych odgórnie standardów aranżacji i kolorystyki wnętrz. Dlatego też w gabinetach redaktorów naczelnych czy dyrektorów spółki panuje dowolność. Właściwie mogli realizować własne koncepcje wystroju wnętrza. Natomiast jego gabinet pomagała urządzić dyrektor PR, nie zaś architekt czy dekorator wnętrz.

Gabinet prezesa jest największym z pomieszczeń zajmowanych przez kadrę kierowniczą. Znajduje się w południowo-zachodnim narożniku budynku, dzięki temu zyskał dodatkowe źródło światła w postaci drugiej ściany z oknami. Całość utrzymana jest w zielonej tonacji. Wiesław Podkański twierdzi, że odcień wykładzin i obić mebli został wymuszony przez kolor ram okien. Jedynie skórzany komplet wypoczynkowy jest żółty — kolorystyczny zgrzyt. Meble są lekkie, współczesne. Prezes przyznaje, że jedna z koncepcji wystroju gabinetu zakładała zakup mebli henrykowskich. Nie jest on jednak zwolennikiem starych mebli, poza tym taki styl nie pasowałby do budynku. Dobrze czuje się w nowoczesnych wnętrzach, dlatego aktualna aranżacja mu odpowiada. Podobny nastrój panuje w jego domu. Pokój, w którym pracuje, pełni też funkcję reprezentacyjną. Z sali konferencyjnej korzysta wtedy, gdy grono zaproszonych przekracza sześć osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Miejsce pracy pełne światła i przestrzeni