Musk przejmuje Twittera

opublikowano: 25-04-2022, 21:08

Władze Twittera przyjęły ofertę przejęcia spółki złożoną przez Elona Muska, twórcę i szefa Tesli oraz SpaceX. Miliarder zamierza wycofać Twittera z giełdy.

W trakcie poniedziałkowej sesji w USA poinformowano, że Twitter przyjął ofertę przejęcia złożoną przez Elona Muska. Miliarder zapłaci 54,20 USD za każdą akcję, co wycenia właściciela serwisu do mikroblogowania na 44 mld USD. To 38 proc. więcej niż wynosił kurs Twittera na zamknięciu sesji 1 kwietnia, czyli ostatniego dnia przed ujawnieniem przez Muska, że zainwestował w spółkę i ma ponad 9 proc. jej akcji.

Elon Musk, fot. Bloomberg
Elon Musk, fot. Bloomberg

Zamknięcie transakcji ma nastąpić w tym roku. Musk zdołał zabezpieczyć ponad 46 mld USD potrzebnych do finansowania transakcji.

– Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym forum , na którym debatuje się o sprawach kluczowych dla przyszłości ludzkości – powiedział Musk cytowany w komunikacie o transakcji. - Chcę, aby Twitter był lepszy niż kiedykolwiek, wzbogacając produkt o nowe funkcje, udostępniając algorytmy jako open source w celu zwiększenia zaufania, pokonując boty spamowe i uwierzytelniając wszystkich ludzi. Twitter ma ogromny potencjał – nie mogę się doczekać współpracy z firmą i społecznością użytkowników, aby go odblokować - dodał.

Po odwieszeniu notowań akcje Twittera drożeją o 6 proc. do 51,85 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane