NASA odkryła planety, na których może być życie

opublikowano: 22-02-2017, 19:11
aktualizacja: 22-02-2017, 19:12

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej poinformowała o odkryciu siedmiu planet wielkości Ziemi, poinformowała agencja podczas konferencji prasowej.

NASA odkryła gwiazdę położoną niedaleko Słońca wokół, której orbituje siedem planet wielkości Ziemi. Jak poinformowali naukowcy, na trzech z nich mogą istnieć warunki dla ciekłej wody, czyli panuje tam temperatura od 0 do 100 stopni Celsjusza. Oznacza to, że mogą na niej panować warunki do rozwoju życia.

Jak poinformował Michaël Gillon z Uniwersytetu Liege kierujący zespołem naukowców TRAPPIST-1, gwiazda, o której mowa, oddalona jest od nas o około 39 lat świetlnych. TRAPPIST-1 to tzw. ultrazimny czerwony karzeł w gwiazdozbiorze Wodnika.

Odkrycia dokonano dzięki teleskopowi Spitzer Space.

Wcześniej, na podstawie obserwacji w okresie od września do grudnia 2015 r. NASA dokonała odkrycia czterech pierwszych planet w pobliżu gwiazdy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu