Nasdaq może dziś spadać

opublikowano: 10-03-2021, 14:10

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji pokazują powrót do „normalności”.

Na ok. 90 minut przed rozpoczęciem sesji w USA kontakt na średnią Dow Jones rósł o 0,3 proc., kontrakt na S&P500 zmieniał się o mniej niż 0,1 proc., a kontrakt na Nasdaq 100 spadał o 0,3 proc. To przypomina powrót do sytuacji sprzed wtorkowej anomalii, kiedy na rynkach akcji trwała „rotacja” od spółek technologicznych i wzrostowych do wartościowych. Rentowność obligacji lekko spada. Rośnie indeks dolara amerykańskiego.

Na nastroje inwestorów wpłynąć mogą dane o inflacji, publikowane na godzinę przed sesją, zwłaszcza w kontekście rosnących obaw dużego wzrostu cen. W środę Izba Reprezentantów ma głosować ostatecznie przyjęcie pakietu stymulacyjnego przygotowanego przez administrację Joe Bidena.

„Pewniakiem” jeśli chodzi o wzrost kursu wydaje się dziś General Electric, który zgodnie z oczekiwaniami rynku dogadał się w sprawie połączenie swojego biznesu leasingu odrzutowców z rywalem, AerCap Holdings. Wielbiciele mocnych wrażeń będą prawdopodobnie mogli nadal podziwiać rajd wzrostowy akcji GameStop, których wartość podwoiła się w ciągu tygodnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane