Nepal: zaległe płatności króla wynoszą 880 tys. dol.

DI, PAP
opublikowano: 28-02-2008, 06:43

Król Nepalu Gyanendra i jego najbliższa rodzina winni są państwu, głównie za dostawy prądu, ponad 880 tysięcy dolarów - podano w  czwartek w Katmandu.

Od 2006 roku rodzina królewska ma - zgodnie z postanowieniem parlamentu - sama pokrywać rachunki za bieżące wydatki, w tym dostawy prądu. Od dwóch lat państwowy koncern energetyczny nie otrzymał jednak od monarchy i jego rodziny ani grosza - pisze nepalski dziennik "Kantipur".

Nowy rząd Nepalu, powołany po gwałtownych zamieszkach ulicznych przed dwoma laty, anulował większość przywilejów monarchy. W kwietniu br. mają natomiast w Nepalu odbyć się odkładane już dwukrotnie wybory do Zgromadzenia Konstytucyjnego Nepalu, które zmieni formalnie ustrój kraju.

Nepal, który od XIII wieku jest monarchią, po wyłonieniu składu Zgromadzenia Konstytucyjnego ma stać się republiką. Instytucja opracuje nową ustawę zasadniczą kraju i zdecyduje o nowym systemie politycznym. Porozumienie w tej sprawie podpisały wszystkie reprezentowane w tymczasowym parlamencie partie.(

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nepal: zaległe płatności króla wynoszą 880 tys. dol.