Niespodziewane zamknięcie drugiej polskiej giełdy kryptowalut

opublikowano: 09-07-2019, 14:06

Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność, głosi komunikat na stronie internetowej giełdy.

Bitmarket przedstawiał się jako druga w Polsce giełda kryptowalut.

- Będziemy informować Państwa o dalszych krokach – deklaruje na stronie internetowej.

Problemy Bitmarket oznaczają fiasko bitcoinowego projektu IQ Partners, o czym pisaliśmy we wtorek na pb.pl. Zarząd spółki poinformował o ryzyku zamknięcia giełdy prowadzonej w domenie Bitmarket.pl z uwagi na brak możliwości regulowania zobowiązań przez operatora giełdy tj. spółkę Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie. Jednocześnie podkreśla, że anonsowana transakcja nigdy nie została zrealizowana, a tym samym IQ Partners nigdy nie byli właścicielami Bitmarketu, więc jej zamknięcie nie będzie miało żadnego wpływu na wyniki i akcjonariat spółki. 

Coindesk informuje, że wpis na Reddit jednego z użytkowników wskazuje na „dziwne zachowanie” Bitmarket w ostatnich tygodniach. Chodzi m.in. o zmuszanie użytkowników giełdy do zmiany haseł bez wyjaśnienia, czy żądanie realizacji dodatkowych procedur uwiarygadniających transakcje przed wycofaniem pieniędzy. 

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, coindesk.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy