Nowe możliwości doskonalenia się

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 19-07-2015, 22:00

Jesienią będzie można się doskonalić podyplomowo albo w ramach nowych programów edukacyjnych.

Warszawska Uczelnia Łazarskiego przygotowuje studentów do konkursu EPSO — Europejskiego Urzędu Doboru Kadr, czyli rekrutacji do unijnych instytucji. Opracowała w tym celu program studiów podyplomowych dla osób, które chcą rozwijać karierę zawodową w instytucjach Unii Europejskiej. Wykorzystała doświadczenia dr Ewy Hartman, ekspertki od budowania kariery w instytucjach międzynarodowych i byłej pracownicy Komisji Europejskiej. Kierunek Funkcjonariusz administracji unijnej — kariera w instytucjach Unii Europejskiej ruszy od października w ramach Akademii Administracji Publicznej Uczelni Łazarskiego. Do startu do rekrutacji do unijnych instytucji chętni będą się przygotowywali podczas zajęć weekendowych.

Studia mają przekazywać praktyczną wiedzę. Słuchacze będą doskonalili rozwiązywanie testów komputerowych EPSO w języku polskim i wymagane przez UE kompetencje, m.in. analizowanie i rozwiązywanie problemów, organizację pracy, dostarczanie jakościowych rezultatów, precyzyjną komunikację. Nabędą także wiedzę z europeistyki, kultury organizacyjnej UE, inteligencji międzykulturowej. Wśród wykładowców będzie m.in. Jakub B. Bączek, mówca motywacyjny, trener mentalny i coach kadry narodowej siatkarzy, oraz Piotr Cieszewski, himalaista, zdobywca Mount Everestu. Od nich studenci będą się uczyli, jak zapanować nad presją i stresem, a także zarządzania sobą i przywództwa. Natomiast na Politechnice Częstochowskiej startuje Akademia Bezpieczeństwa Cyberoam dla studentów IT.

Cyberoam to działający w ponad 125 krajach producent zaawansowanych rozwiązań do zintegrowanej ochrony sieci. Dostarcza narzędzia działające na podstawie ustalania tożsamość użytkowników, które oferują kompleksową ochronę przed zagrożeniami płynącymi z internetu, m.in. złośliwym oprogramowaniem, spamem, phishingiem i atakami cyberprzestępców. We współpracy z uczelniami na całym świecie firma organizuje program edukacyjny pod nazwą Akademia Bezpieczeństwa. Politechnika Częstochowska jest pierwszą polską uczelnią, która weźmie udział w tym programie (a ściśle: Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki). Od strony technicznej Akademię wesprze firma Tritech System Technology. Kurs Cyberoam to przede wszystkim zajęcia praktyczne.

Oferta jest kierowana do słuchaczy informatycznych studiów magisterskich, którzy wybrali specjalność Sieciowe technologie informacyjne lub Zintegrowane systemy zarządzania i analizy danych. Program obejmuje 60 godzin zajęć laboratoryjnych i 30 godzin wykładów w ciągu dwóch semestrów. Po zakończeniu nauki studenci mogą bezpłatnie uzyskać certyfikat CCNSP. Jest to pierwszy etap certyfikacji, jaką specjalistom IT oferuje Cyberoam. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane