Olejniczak: Pomyłka nie pozbawiła Cimoszewicza szans na zwycięstwo

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-08-2005, 09:13

Według szefa SLD Wojciecha Olejniczaka, pomyłka w oświadczeniu majątkowym nie pozbawiła Włodzimierza Cimoszewicza szans na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Nie on jeden popełnił taki błąd - powiedział w środę w radiowej Trójce Olejniczak.

Według szefa SLD Wojciecha Olejniczaka, pomyłka w oświadczeniu majątkowym nie pozbawiła Włodzimierza Cimoszewicza szans na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Nie on jeden popełnił taki błąd - powiedział w środę w radiowej Trójce Olejniczak.

    Przewodniczący SLD podkreślił, że jego zdaniem obecny marszałek Sejmu nie zataił celowo faktu, że posiadał akcje PKN Orlen. Dodał, że pomyłki były częstym zjawiskiem w początkowym okresie funkcjonowania oświadczeń majątkowych, a wynikały one z niejasności przepisów.

    "Takich pomyłek było setki. Gdyby to dotyczyło tylko jednego parlamentarzysty, to coś by w tym było, ale dotyczyło to wielu osób. Zmieniło się to dopiero później, kiedy uszczegółowiono i zmieniono trochę przepisy " - powiedział Olejniczak.

    We wtorek odtajniono i upubliczniono trzy oświadczenia majątkowe Cimoszewicza za 2001 rok, znajdujące się w Kancelarii Premiera. Nie ma w nich mowy o posiadanych przez Cimoszewicza w 2001 roku akcjach Orlenu. Sam Cimoszewicz wyraził nadzieję, że upublicznienie oświadczeń zakończy całą związaną z nimi sprawę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Olejniczak: Pomyłka nie pozbawiła Cimoszewicza szans na zwycięstwo