2005-09-20 14:02NFZ ma plan finansowy na 2006 r.
Narodowy Fundusz Zdrowia ma plan finansowy na 2006 r. - minister zdrowia Marek Balicki w porozumieniu z ministrem finansów zatwierdził plan przekazany przez prezesa NFZ Jerzego Millera 5 września tego roku, z uwzględnieniem autopoprawki Millera dotyczącej skutków rozdysponowania rezerwy Funduszu.
2005-09-19 19:43We wtorek mija termin zatwierdzenia planu NFZ na 2006 rok
Termin zatwierdzenia planu Narodowego Funduszu Zdrowia na 2006 rok mija we wtorek. Na dzień przed tym terminem Ministerstwo Zdrowia, współodpowiedzialne z resortem finansów za plan, nie udzielało informacji na ten temat.
2005-09-19 00:00Wchodzą w życie
2005-09-08 17:03Możliwa zmiana sposobu podziału pieniędzy NFZ na 2006 rok
Niewykluczone, że dojdzie do zmiany sposobu podziału pieniędzy pomiędzy centralę i oddziały wojewódzkieNarodowego Funduszu Zdrowia. Minister zdrowia Marek Balicki poinformował w czwartek, że skieruje do konsultacji projekt autorstwa NFZ.
2005-09-08 13:50Możliwa zmiana systemu podziału pieniędzy NFZ na 2006 rok
Niewykluczone, że dojdzie do zmiany systemu podziału pieniędzy pomiędzy centralę i oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia. Minister zdrowia Marek Balicki poinformował w czwartek, że skieruje do konsultacji projekt autorstwa NFZ.
2005-09-06 16:05Plan finansowy NFZ na 2006 rok trafił do ministra zdrowia
Plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2006 rok trafił do ministra zdrowia Marka Balickiego. Przewiduje się w nim 5,7 proc. wzrost nakładów na opiekę zdrowotną. Największą część tego wzrostu pochłonie refundacja leków.
2005-09-05 07:34Bush ogłosił dwudniową żałobą narodową
Amerykański prezydent George W. Bush ogłosił w niedzielę dwa dni żałoby narodowej w związku z tragedią ofiar huraganu Katrina.
2005-09-02 00:00NFZ dostanie aż 361 mln zł więcej.
2005-09-01 18:30Balicki zgadza się na dodatkowe 361 mln zł dla oddziałów NFZ
Minister zdrowia Marek Balicki podpisał i przekazał ministrowi finansów zmianę planu finansowego NFZ, o którą w połowie lipca wnioskował Fundusz. Zakłada ona zwiększenie w tym roku o 361 mln zł planowanych środków na sfinansowanie świadczeń zdrowotnych w oddziałach wojewódzkich - poinformował PAP w czwartek rzecznik prasowy ministra zdrowia Jan Bondar.
2005-08-31 18:47Minister zdrowia i prezes NFZ nie zgadzają się ws. podziału środków w 2006 roku
Minister zdrowia Marek Balicki znów nalega na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzego Millera, by przekazał w ciągu najbliższych 5 dni pieniądze z rezerwy ogólnej oddziałom wojewódzkim, zwłaszcza lubuskiemu, podkarpackiemu i warmińsko-mazurskiemu. Prezes ma jednak inną koncepcję postępowania.
2005-07-21 19:55Balicki o powodach zawieszenia wniosku dot. odwołania prezesa NFZ
Minister zdrowia Marek Balicki zawiesił w czwartek wniosek o odwołanie prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzego Millera.
2005-07-21 19:17Balicki zawiesił wniosek o odwołanie szefa NFZ
Minister zdrowia Marek Balicki zawiesił swój wniosek o odwołanie ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzego Millera - poinformował PAP w czwartek rzecznik prasowy MZ Jan Bondar.
2005-07-20 13:55Balicki chce odwołania prezesa NFZ
Minister zdrowia Marek Balicki chce zwołania Rady Narodowego Funduszu Zdrowia w celu rozpatrzenia jego wniosku o odwołanie prezesa NFZ Jerzego Millera - poinformował PAP rzecznik prasowy MZ Jan Bondar.
2005-07-19 14:10Balicki: NFZ ma tendencję do nadmiernego gromadzenia środków
Według ministra zdrowia Marka Balickiego w Narodowym Funduszu Zdrowia występuje tendencja do gromadzenia środków, zamiast przekazywania ich bezpośrednio świadczeniodawcom, a także z biurokracją i manipulowaniem opinią publiczną.
2005-07-18 19:19Balicki uchylił uchwałę rady NFZ o kupnie bonów do 600 mln zł
Minister zdrowia Marek Balicki unieważnił w poniedziałek uchwałę rady Narodowego Funduszu Zdrowia, dającą możliwość zakupu przez NFZ bonów skarbowych o łącznej wartości do 600 mln zł. Uchwała została podjęta 10 lutego; prezes Funduszu Jerzy Miller powiedział PAP, że NFZ nie kupił do tej pory żadnych bonów skarbowych.
2005-07-18 15:35PiS: Program wzrostu nakładów na lecznictwo o 50 proc.
50-procentowy wzrost nakładów na ochronę zdrowia w ciągu czterech lat, tak by środki publiczne na ten cel stanowiły w 2010 r. sześć, a nie cztery - jak obecnie - proc. PKB, zaplanowało w swoim programie wyborczym Prawo i Sprawiedliwość. Przedstawił go w poniedziałek w Kielcach poseł Bolesław Piecha, kandydat PiS na stanowisko ministra zdrowia.
2005-07-18 00:00Nowe regulacje dla aptekarzy
2005-06-14 19:40Komisja Finansów Publicznych pozytywnie o budżecie NFZ za 2004 rok
Sejmowa Komisja Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania budżetu na 2004 rok przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Posłowie zwrócili jednak uwagę na uchybienia, jakie wytknęła Funduszowi Najwyższa Izba Kontroli.
2005-05-23 00:00Wchodzą w życie
2005-05-16 16:44Rząd chce przekazać rejestrację leków prezesowi URPL
Przekazanie prezesowi Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych oraz Produktów Biobójczych kompetencji rejestracji leków przewiduje projekt ustawy o tym urzędzie skierowany do Sejmu przez rząd. Obecnie prezes przygotowuje wniosek, ale decyzję o dopuszczeniu leku na rynek podpisuje minister zdrowia.