Point Group o emisji obligacji

[ANP]
opublikowano: 06-03-2013, 15:50

Orle Pióro (wydawca „Tygodnika Do Rzeczy”), spółka zależna Platformy Mediowej Point Group, podjęła uchwały o emisji 10 obligacji imiennych o wartości 1 mln zł. Oferta jest prywatna, a jej cele nie zostały określone.

– To emisja na działalność gospodarczą spółki. Spółka ma inwestycje jak każdy firma.
To dojrzałe przedsięwzięcie, które ma mocną historię. W żadnym razie nie jest to start up.

Spółka będzie emitowała obligacje skierowane do właścicieli. Są oprocentowane jak zwykłe standardowe obligacje na rynku komercyjnym – mówi Michał Lisiecki, prezes PMPG.

Podkreśla, że wcześniej spółka podała, że zamierza się finansować długiem i przez głównych udziałowców.

– Spółka ma ten komfort, że nie musi się martwić o finansowanie i chodzić po rynku. Biznes plan tworzony od początku zakładał emisję długu i jego obsługiwanie. Zakłada też, że w pierwszym roku działalności będzie rentowny. Na koniec marca planujemy podać prognozy, ale decyzja jeszcze nie zapadła – dodał Michał Lisiecki.

Dzień wykupu obligacji został ustalony na 5 marca 2016 r. Obligacje będą oprocentowane według stałej stopy procentowej wynoszącej 9,5 proc. Na ostatni dzień kwartału poprzedzającego złożenie propozycji nabycia obligacji wartość zaciągniętych zobowiązań Orlego Pióra wynosiła 667,5 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [ANP]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Point Group o emisji obligacji