Polska dostała zadyszki

opublikowano: 30-05-2016, 22:00

Hongkong (Chiny) jest najbardziej konkurencyjną gospodarką świata w rankingu szwajcarskiej szkoły biznesowej

Hongkong (Chiny) jest najbardziej konkurencyjną gospodarką świata w rankingu szwajcarskiej szkoły biznesowej IMD, w której pod uwagę brane jest 340 czynników z czterech obszarów: stanu gospodarki, wydajności rządu, wydajności biznesu oraz infrastruktury, a obraz uzupełniają odpowiedzi 5,4 tys. menedżerów z 61 badanych krajów.

USA spadły na trzecią pozycję, choć mają najlepszą na świecie gospodarkę i infrastrukturę, ale wydajność administracji jest dopiero na 25. miejscu na świecie.

Hongkong wygrywa w wydajności rządu i biznesu, a jego pozycji nie podkopał stan infrastruktury, sklasyfikowanej na 21. pozycji. Grupa krajów Europy Wschodniej konsekwentnie pnie się w górę. Łotwa, Słowacja i Słowenia znalazły się wśród państw, które zanotowały najwyższy skok — poszły w górę o 6 pozycji, lepsze były tylko Irlandia i Holandia. Najlepsze w regionie są Czechy (27).

Niestety Polska utrzymała 33. pozycję z ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane