Poszukiwani branżowi liderzy dostępności

  • Justyna Klupa
opublikowano: 31-08-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Resort rozwoju organizuje konkurs dla twórców produktów lub usług wspierających osoby starsze i z niepełnosprawnościami.

Konkurs "Lider dostępności priorytetowych branż" skierowany jest do przedsiębiorców, którzy tworzą produkty lub świadczą usługi zwiększające kryteria dostępności. Wpisuje się on w rządowy program Dostępność Plus, który jest skierowany jest do osób ze szczególnymi potrzebami, w tym starszych i z niepełnosprawnościami. Jego celem jest podniesienie jakości i zapewnienie im niezależnego życia. Dlatego do konkursu można zgłaszać np. produkty, które przyczyniają się do powstawania nowych technologii lub urządzeń wspomagających osoby z niepełnosprawnościami w codziennym funkcjonowaniu – poprawiające komfort życia i pozwalające im na możliwie jak największą samodzielność. Chodzi także o umożliwienie lub ułatwienie osobom ze szczególnymi potrzebami korzystania z produktów lub usług na zasadzie równości z innymi.

Do udziału w konkursie mogą się zgłosić przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność na terytorium Polski i osiągają wyróżniające się wyniki gospodarcze. Muszą przestrzegać zasad etyki oraz uczciwej konkurencji i inwestować w rozwój firmy. Aby wziąć udział w konkursie, konieczne jest wdrożenie innowacyjnego produktu lub usługi, posiadających znamiona dostępności, oraz zaangażowanie w projekty B+R dotyczące „produktów lub usług dostępnych”.

Organizatorem zmagań jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Laureaci konkursu otrzymają statuetki oraz dyplomy. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września. Formularz zgłoszeniowy trzeba wysłać na adres: [email protected]

Więcej informacji: www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/rusza-konkurs-lider-dostepnosci-priorytetowych-branz-edycja-2022

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane