Prairie Mining tanieje dwucyfrowo przez wieści z Polski

opublikowano: 09-04-2019, 13:06

Wartość Prairie Mining spadła o ponad 10 proc. po tym jak spółka ujawniła stan swojego sporu prawnego w Polsce.

W ubiegłym roku Prairie Mining pozwało Ministerstwo Środowiska w związku z nieprzedłużeniem wyłącznego prawa do ubiegania się o koncesję wydobywczą na terenie planowanej kopalni Jan Karski. Polski sąd zakazał wówczas resortowi środowiska na udzielanie koncesji innej stronie na wspomnianym terenie do zakończenia postępowania sądowego. Obecnie jednak sąd apelacyjny w Warszawie zdjął ten zakaz.

Prairie Mining poinformowało, że uważa iż decyzją sądu apelacyjnego jest „fundamentalnie błędna”. 

- Decyzja sądu apelacyjnego jest kolejnym dowodem nieuczciwego i niesprawiedliwego traktowania Prairie jako inwestora zagranicznego w Polsce, dlatego firma rozważy wszystkie inne działania niezbędne do zapewnienia zachowania jej praw – głosi komunikat.

Notowana w Londynie spółka poinformowała dodatkowo, że prowadzi rozmowy z Jastrzębską Spółką Węglową, która w niedawnym raporcie sygnalizowała wolę osiągnięcia do końca kwietnia podstawowych warunków potencjalnej umowy dotyczącej projektów Dębieńsko i Jan Karski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, proactiveinvestors.co.uk

Polecane